Geneza

Nasze korty
Pomysł na utworzenie Klubu powstał w 1998 roku, kiedy to Szkoła Tenisa „Tie Break” oraz Fundacja Tenis Polski z Warszawy postanowiły zorganizować akcję mającą na celu stworzenia systemu szkolenia w zakresie tenisa ziemnego. Obejmowała ona początkowo wybrane dzielnice Warszawy, później dołączały kolejne ośrodki w Warszawie oraz poza nią. Wśród trenerów pracujących przy zakładaniu ośrodków tenisowych w Warszawie byli Magdalena i Grzegorz Lelonkowie, nauczyciele i trenerzy tenisa ziemnego. Po trzech latach pracy w ST Tie Break przenieśli się do Kielce i wraz z innymi sympatykami tenisa założyli w roku 2000 Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Gemik. Dzisiaj klub jest najwyżej sklasyfikowanym przez PZT ośrodkiem tenisowym w województwie i stale szkoli około 120 dzieci.

Biorą one udział w licznych turniejach mini tenisa oraz tenisa organizowanych w Kielcach, Warszawie i wielu innych miastach Polski. Klub corocznie organizuje obozy sportowe w Rymanowie Zdroju, Krynicy Górskiej, Harasiukach, uczestniczy w licznych akcjach, takich jak: Miesiąc dla Zdrowia, Lato w mieście z tenisem, Dni Kielc itp.

Mimo krótkiego okresu istnienia oraz braku bazy sportowej zawodnicy klubu już osiągają znaczące sukcesy na arenie wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. Na liście generalnej PZT, kończącej sezon 2004/2005 MUKS Gemik zajął 38 miejsce i wyprzedził tak znane w Polsce kluby jak Legia Warszawa, KT Ginter Warszawa, AZS Bydgoszcz, czy WKS Wawel Kraków.

Witamy na stronie Międzyszkolnego
Uczniowskiego Klubu Sportowego Gemik

[zaloguj]