O KLUBIE

GENEZA

Pomysł na utworzenie Klubu powstał w 1998 roku, kiedy to Szkoła Tenisa „Tie Break” oraz Fundacja Tenis Polski z Warszawy postanowiły zorganizować akcję mającą na celu stworzenia systemu szkolenia w zakresie tenisa ziemnego. Obejmowała ona początkowo wybrane dzielnice Warszawy, później dołączały kolejne ośrodki w Warszawie oraz poza nią. Wśród trenerów pracujących przy zakładaniu ośrodków tenisowych w Warszawie byli Magdalena i Grzegorz Lelonkowie, nauczyciele i trenerzy tenisa ziemnego. Po trzech latach pracy w ST Tie Break przenieśli się do Kielce i wraz z innymi sympatykami tenisa założyli w roku 2000 Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Gemik. Dzisiaj klub jest najwyżej sklasyfikowanym przez PZT ośrodkiem tenisowym w województwie i stale szkoli około 120 dzieci.

Biorą one udział w licznych turniejach mini tenisa oraz tenisa organizowanych w Kielcach, Warszawie i wielu innych miastach Polski. Klub corocznie organizuje obozy sportowe w Rymanowie Zdroju, Krynicy Górskiej, Harasiukach, uczestniczy w licznych akcjach, takich jak: Miesiąc dla Zdrowia, Lato w mieście z tenisem, Dni Kielc itp.

Mimo krótkiego okresu istnienia oraz braku bazy sportowej zawodnicy klubu już osiągają znaczące sukcesy na arenie wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. Na liście generalnej PZT, kończącej sezon 2004/2005 MUKS Gemik zajął 38 miejsce i wyprzedził tak znane w Polsce kluby jak Legia Warszawa, KT Ginter Warszawa, AZS Bydgoszcz, czy WKS Wawel Kraków.

ZARZĄD KLUBU

Grzegorz Lelonek

Prezes


Janusz Stąpór

Wiceprezes


Paweł Pożoga

Wiceprezes


Dorota Wawrzycka

Wiceprezes


Maciej Ślusarczyk

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej


Magdalena Lelonek

Sekretarz Zarządu